Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plotki o Assassin's Creed Ragnarok są nieprawdziwe - twierdzi znany analityk

Wikingowie-skrytobójcy? Nie tym razem.

W sieci krążą szczegółowe, nieoficjalne informacje o tegorocznej odsłonie Assassin's Creed, z rzekomym podtytułem Ragnarok. Plotki najprawdopodobniej są jednak nieprawdziwe i zwyczajnie zmyślone.

Tak twierdzi Daniel Ahmad, analityk Nico Partners, który dzięki licznym branżowym kontaktom wielokrotnie dzielił się na forach wieściami zza kulis.

„Wszystkie nowe przecieki o kolejnym Assassin's Creed nie przedstawiały dotychczas prawdy. Ta gra nie nazywa się nawet Ragnarok. Jasne, część informacji się zgadza. Na przykład ulepszona walka i tak dalej. Ale ogólnie plotki nie są trafione” - napisał Ahmad na ResetEra.

Wygląda na to, że jednak nie wcielimy się w wikinga (grafika z For Honor)

Wspomniane nieoficjalne informacje pojawiły się najpierw na 4Chan, a potem również na Reddit i ResetEra. Przykuły uwagę mediów zwłaszcza dlatego, że były dość szczegółowe i obszerne.

Anonimowy informator twierdził, że akcja Ragnarok rozpocznie się w 845 roku naszej ery, w czasach wikingów. Gracz miał wcielić się w postać o imieniu Jora, przy czym sam miałby wybrać płeć.

Produkcja miała zaoferować kooperacyjny tryb z zabawą dla maksymalnie czterech osób. Istniałaby możliwość łatwego dołączania do rozgrywki znajomych, przy czym gospodarz pozostanie w roli Jory, a goście wcielą się w przyjaciół bohatera/bohaterki.

Twierdzono też, że Ragnarok jest w znacznie większym stopniu przedstawicielem gatunku RPG niż poprzednie części cyklu. Miały pojawić się klasy postaci, rozbudowane drzewka rozwoju i system uczenia się zdolności na wzór Skyrima. Do tego niszczący się stopniowo sprzęt i ograniczone miejsce w plecaku.

Zapowiedź Ragnarok zaplanowano podobno na luty, a dokładniej na rzekome wydarzenie Sony, podczas którego mamy poznać więcej szczegółów odnośnie PS5.

Na koniec dodajmy, że Ahmad podważył wiarygodność jedynie najnowszych plotek. Wcześniejsze informacje, wskazujące na obecność wikingów, wciąż mogą okazać się prawdziwe.

Źródło: ResetEra, Reddit

Następnie: Rockstar szykuje się do zapowiedzi gry? Firma najprawdopodobniej pracuje nad zwiastunem

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły