Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nieoficjalnie: Assassin's Creed z wikingami powstaje. Projekt Kingdom

Gra ma ukazać się w 2020 roku.

W zaplanowanej na 2020 rok odsłonie cyklu Assassin's Creed rzeczywiście pojawią się wikingowie - wynika z nowych nieoficjalnych informacji na temat rozwijanego przez Ubisoft projektu.

Serwis Kotaku twierdzi, że w następnej części serii - o roboczym tytule Kingdom - nie zabraknie skandynawskich wojowników. Redakcja powołuje się przy tym na dwa niezależne od siebie źródła, które pragną zachować anonimowość.

Portal ujawnił informacje w tekście o plakacie z The Division 2. Odnaleziona przez graczy grafika promuje fikcyjną sztukę operową o nazwie „Vallhala” (raj wikingów). Ilustracja przedstawia postać w czerwono-białych szatach, trzymającą artefakt przypominający Rajskie Jabłko - w cyklu o zakapturzonych zabójcach zaawansowany technologicznie sprzęt Pierwszej Cywilizacji.

Spekulacje wywołał plakat z The Division 2

Serwis jednocześnie podkreśla, że o Assassin's Creed Kingdom dowiedział się „kilka miesięcy temu”. Na razie Kotaku nie dysponuje żadnymi dodatkowymi szczegółami na temat niezapowiedzianego do tej pory projektu.

Oczywiście nie są to oficjalne doniesienia, więc do informacji należy podchodzić z dystansem. Warto jednak zaznaczyć, że rewelacje pozyskał Jason Schreier, jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w branży - w przeszłości ujawnił poprzednie odsłony serii.

Tajemnicza grafika z projektu Ragnarok

Zobacz: Assassin's Creed Odyssey - Poradnik, Solucja

Pierwsze poszlaki wskazujące na wikińską część serii pojawiły się w lutym ubiegłego roku. Wówczas pracujący w mediolańskim oddziale Ubisoftu artysta Michele Nucera opublikował kilka obrazków z drakkarami i zakapturzoną postacią. Ilustracje związane miały być z grą Assassin's Creed Ragnarok.

Źródło: Kotaku

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze