Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation chwali się rekordowymi przychodami w Black Friday

Najlepszy Czarny Piątek w historii.

Przedstawiciel Sony ujawnił podczas rozmowy z telewizją CNBC, że podczas tegorocznego Czarnego Piątku dział PlayStation zanotował największe przychody w historii 23-letniej działalności, jeśli wziąć pod uwagę właśnie weekend z wyprzedażami na Black Friday.

- Zanotowaliśmy największy Czarny Piątek w historii PlayStation - mówił Eric Lempel, szef działu PlayStation Network. - Sprzedaliśmy więcej konsoli niż kiedykolwiek w naszej 23-letniej historii, a PS Plus jest oczywiście naturalnym dodatkiem do takiego zakupu.

Jak zauważa serwis GamesIndystry, przeceny Sony na kluczowym rynku w Stanach Zjednoczonych obejmowały PS4 z dyskiem 1 TB (200 dol. zamiast 300 dol.), PS4 Pro (350 dol. zamiast 400 dol.), czy zestawy PlayStation VR (300 dol. zamiast 400 dol.).

- Na początku tej generacji wiele osób nie wierzyło w rynek konsolowy i powtarzano, że taki biznes nie przetrwa - dodał Lempel. - Ale, jak widać, PlayStation 4 radzi sobie świetnie.

- W ubiegłym miesiącu Sony opublikowało raport finansowy. Zyski wzrosły o 346 procent, a za większość sumy odpowiadał dział PlayStation. Notujemy fenomenalny rok.

Rodzina PS4 nie zwalnia tempa

Lempel ma na myśli informacje z końca października, gdy japońska korporacja pochwaliła się, że łącznie sprzedano już 67,5 miliona egzemplarzy PS4 i PS4 Pro.

Sprzedaż w dziale gier i usług sieciowych faktycznie wyglądała imponująco, zatrzymując się w kwartale lipiec - wrzesień na poziomie 3,8 mld dolarów, co stanowi wzrost o 38 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Jeśli mowa o całej firmie, to PlayStation rzeczywiście uplasowało się w kwartale na pierwszym miejscu, wyprzedzając pod względem zysków nawet radzące sobie zazwyczaj nieco lepiej wydziały usług finansowych i półprzewodników.

Sony zanotowało bardzo udany Czarny Piątek także w Wielkiej Brytanii. Sprzedaż PS4 oraz Xbox One była o około 3 procent wyższa niż w ubiegłym roku w tym samym okresie, ale świetnie radził sobie zwłaszcza sprzęt PlayStation, który lepsze rezultaty osiągał tylko podczas debiutu w 2013 roku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze