Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Black Friday należał do Call of Duty: WW2 - sprzedaż gier w UK

GTA 5 odżyło na Steamie.

Przedstawiciele firmy Chart-Track opublikowali najnowsze zestawienie sprzedaży nowych gier w Wielkiej Brytanii.

W sklepach królowały przeróżne promocje związane z Czarnym Piątkiem. Black Friday wywindował wyniki: o 89 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem oraz o 53 proc. w porównaniu z poprzednim najlepszym tygodniem tego roku.

Call of Duty: WW2

Jeśli mowa o zainteresowaniu konsolami, to sprzedaż PS4 oraz Xbox One było o około 3 procent wyższa niż w ubiegłym roku w tym samym okresie. Świetnie radził sobie zwłaszcza sprzęt Sony, który lepsze rezultaty notował tylko podczas debiutu w 2013 roku.

Pierwsze trzy pozycje na liście gier to tytuły oferowane właśnie w zestawach ze sprzętem. Na pierwszym miejscu Call of Duty: WW2, przed FIFA 18 oraz Gran Turismo Sport.

Star Wars: Battlefront 2 spada dwa miejsca niżej, lecz utrzymuje się wysoko - pomimo kontrowersji. Forza Motorsport 7 powraca do pierwszej dziesiątki z 15. lokaty, a Wolfenstein 2: The New Colossus - aż z 18. Bethesda notuje jeszcze większy awans w przypadku Fallout 4.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii, według liczby egzemplarzy. Dane dotyczą okresu 19 - 25 listopada:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Call of Duty: WW2
2 3 FIFA 18
3 12 Gran Turismo Sport
4 2 Star Wars Battlefront 2
5 6 Assassin's Creed Origins
6 15 Forza Motorsport 7
7 18 Wolfenstein 2: The New Colossus
8 9 Super Mario Odyssey
9 23 Fallout 4
10 11 Need for Speed Payback

Serwis Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, dlatego warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę z ubiegłego tygodnia na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

Także tutaj kluczowe są efekty jesiennej wyprzedaży, co nie przeszkodziło jednak PlayerUnknown's Battlegrounds w zajęciu pierwszego miejsca po raz 36. z rzędu. Nie, PUBG nie doczekało się przeceny. Na podium jest jeszcze wiecznie młode GTA 5, a niżej sprzęt - Steam Link oraz Steam Controller.

Do pierwszej dziesiątki wrócił także tańszy Wiedźmin 3, za Assassin's Creed Origins, Rainbow Six Siege oraz NieR: Automata. Zestawienie zamyka nieśmiertelna strzelanka Counter-Strike: Global Offensive.

Poniżej pełne zestawienie sprzedaży na Steamie z ubiegłego tygodnia, według przychodów. Dane dotyczą okresu 19 - 25 listopada:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 PlayerUnknown's Battlegrounds
2 - Grand Theft Auto 5
3 - Steam Link
4 - Steam Controller
5 5 Rainbow Six Siege
6 - NieR: Automata
7 - Rainbow Six Siege
8 4 Assassin's Creed Origins
9 - Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Gry Roku
10 7 Counter-Strike: Global Offensive
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze