Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation 5 z odłączanym napędem wycieka. Film pokazuje sprzęt z każdej strony

Sprzęt może trafić do sklepów jeszcze w tym roku.

Nowy model PS5 może być jedna z najgorzej strzeżonych tajemnic Sony. Doniesienia o konsoli z odłączanym napędem pojawiły się jeszcze w ubiegłym roku, natomiast teraz do sieci wyciekło nagranie prezentujące sprzęt z każdej możliwej strony. | PLOTKA

Wczoraj informowaliśmy o przecieku, do którego doszło na forum jednej z chińskich stron gamingowych. Na niewyraźnym zdjęciu widać górną część konsoli uważanej za PS5 Slim, choć trudno zweryfikować autentyczność fotografii. Doniesienia - choć nadal niepotwierdzone - mają coraz większą szansę okazać się prawdziwe, choć najprawdopodobniej nie jest to wersja Slim, a raczej PS5 z odłączanym napędem, o której również plotkuje się od dłuższego czasu.

Użytkownik Twittera o pseudonimie BwE, o którym wspominaliśmy we wczorajszej informacji, postanowił podzielić się domniemanym nagraniem, na którym pokazuje niezapowiedziany jeszcze model PS5 CFI-2016, a uściślając - obudowę konsoli (wewnątrz brakuje podzespołów). Trzeba przyznać, że urządzenie wygląda bardzo autentycznie i coraz trudniej zachować sceptycyzm.

Dziennikarz i insider Tom Henderson, który jako pierwszy donosił o nowych modelach PS5, postanowił ustosunkować się do przecieków. Na łamach portalu Insider Gaming napisał, że niezweryfikowane nagranie zgadza się z wcześniejszymi doniesieniami o PS5 z odłączanym napędem, choć nie jest to typowa konsola „Slim”, a raczej próba usprawnienia procesu produkcyjnego, co może wiązać się z obniżeniem kosztów, a więc i cen sprzętu.

Henderson uważa, że konsola domyślnie przypominać będzie PS5 All-Digital, a napęd dysków BD będzie dodatkowym akcesorium, które w łatwy sposób zamontujemy przez zdjęcie odczepianego panelu bocznego konsoli. Na nagraniu widać nowy model PlayStation 5 z już doczepionym napędem, więc bez niego sprzęt powinien być odrobinę cieńszy. Spekuluje się, że ta wersja konsoli trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze