Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformówka Axiom Verge w stylu retro z datą premiery na PS4

Dla fanów serii Metroid.

Deweloper Tom Happ ogłosił, że już 1 kwietnia wyda na PlayStation 4 swoją klasyczną platformówkę Axiom Verge, inspirowaną serią Metroid.

Prawie jak Metroid

Cenę ustalono na 18 euro (ok. 76 zł). W planach jest jeszcze wersja PS Vita, która ukaże się jednak w późniejszym terminie. Obie odsłony dostępne będą w systemie Cross-Buy, więc wystarczy zapłacić na jednej konsoli.

Akcję w Axiom Verge obserwujemy w dwóch wymiarach, z boku. Wcielamy się w Trace'a, który budzi się w dziwnym świecie po odniesieniu poważnych obrażeń.

Produkcja koncentruje się na akcji i eksploracji, a w toku fabuły zdobywamy kolejne przedmioty, często otwierające drogę do zablokowanych wcześniej lokacji.

Tego typu rozgrywka określana jest właśnie jako „metroidvania”, na cześć serii, która zapoczątkowała większość pomysłów. Gry tego typu łączą konwencję platformówki z większą swobodą eksploracji, często wprowadzając także mechanikę znaną z tytułów RPG i możliwość używania przedmiotów.

Za prace odpowiada samotny deweloper - Tom Happ. Twórca ten pracował wcześniej w Petroglyph Games, gdzie współtworzył między innymi End of Nations czy NFL Street.

Dalsze plany na przyszłość obejmują także konwersję Axiom Verge na PC.

Cover image for YouTube videoAxiom Verge on PS4 and PS Vita -- Announce Trailer

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Axiom Verge

PS4, Xbox One, PlayStation Vita, Nintendo Wii U, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze