Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra w sklepie Epic Games Store zawieszała się z powodu braku pliku Steam

Usuniętego przez pomyłkę.

Wczoraj Epic Games Store udostępnił za darmo platformowe Axiom Verge. Osoby, które pobrały i zainstalowały grę, odkryły jednak, że w trakcie rozgrywki zawieszała się z powodu brakującego pliku o wymownej nazwie Steam.

Ze względu na fakt, że sklep twórców Fortnite nie oferuje forów dyskusyjnych, gracze o usterce informowali za pośrednictwem konkurencyjnej platformy Steam. Twierdzili, że tytuł wyłączał się podczas wczytywania jednej z odwiedzanych lokacji.

Analiza logów wykazała, że źródłem błędu był brak Steam.xnb - pliku dźwiękowego powiązanego z planszą wypełnioną rurami parowymi. Odpowiadający za powstanie projektu Tom Happ przyznał na Twitterze, że przez pomyłkę pozbył się ważnego elementu gry.

Programista wyjaśnił, że przygotowując wersję dla Epic Games Store, postanowił skasować dane nawiązujące do platformy Valve. Aby zaoszczędzić czas, hurtowo usunął wszystkie, które w nazwie miały słowo „steam”, ale zapomniał, że jeden miał kluczowe znaczenie.

Problem już jednak naprawiono - deweloper opublikował aktualizację przywracającą niezbędny do działania produkcji plik dźwiękowy. Warto zaznaczyć, że samo Axiom Verge w sklepie twórców Fortnite można zdobyć za darmo do 21 lutego.

Źródło: PC Gamer


O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze