Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformowe Bloodstained anulowane na Wii U - trafi na Switch

Oczekiwana zmiana.

Platformowe Bloodstained: Ritual of the Night, duchowy następca serii Castlevania od producenta Symphony of the Night, trafi na Nintendo Switch.

To dobra wiadomość. Złe wieści są takie, że jednocześnie postanowiono zrezygnować z dalszych prac nad odsłoną przeznaczoną na Wii U.

Przyczyny takiej decyzji są oczywiste: premierę gry zaplanowano na 2018 rok, kiedy to starsza konsola stacjonarna Nintendo będzie już odległym wspomnieniem.

„Podczas naszej kampanii na Kickstarterze Wii U było u szczytu popularności, ale po premierze Switch sytuacja diametralnie się zmieniła” - komentuje producent Koji Igarashi w komunikacie dla wspierających zbiórkę pieniędzy.

„Ta zmiana sprawiła, że uzyskanie potrzebnego wsparcia technicznego od producenta sprzętu stało się utrudnione, więc postanowiliśmy porzucić Wii U i przejść na Switch” - dodał słynny deweloper, w przeszłości nieodłącznie związany właśnie z cyklem Castlevania.

Osoby, które wspierały kampanię na Kickstarterze właśnie z myślą o wersji Wii U, mogą otrzymać pełny zwrot pieniędzy, choć muszą zdążyć do 20 kwietnia.

Można też po prostu zdecydować się na inną wersję sprzętową: PC, PS4, PS Vita, Xbox One lub właśnie Switch. Jeśli nic nie zrobimy, automatycznie otrzymamy odsłonę na nową konsolę Nintendo.

Koji Igarashi zasłynął właśnie z pracy nad wspomnianym Castlevania: Symphony of the Night oraz później, jako reżyser serii.

Była to co prawda kolejna część uznanego już wtedy cyklu, ale tej produkcji przypisuje się zrewolucjonizowanie serii i wprowadzenie charakterystycznych elementów, takich jak bardziej otwarta struktura i mechanika RPG. Podobne założenia naśladuje teraz Bloodstained: Ritual of the Night.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze