Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformowe Badland zadebiutuje w maju na PC i konsolach

Konwersja gry mobilnej.

Platformowa gra Badland - popularna na urządzeniach mobilnych - w ostatnim tygodniu maja ukaże się na PC i konsolach, w wersji Game of the Year Edition.

Piesek?

Posiadacze PlayStation 3, PS4 i PS Vita w Europie otrzymają grę 27 maja. Dzień później tytuł trafi na PC, Maca i Linux. Najdłużej muszą czekać zwolennicy Xbox One - do 29 maja.

Jest jeszcze konwersja Wii U, zaplanowana wstępnie na koniec czerwca.

Na sprzęcie Sony wystarczy kupić jedną wersję, by grać na wszystkich trzech platformach. Podstawowa cena w USA to 12 dol. (ok. 44 zł) na konsolach oraz 10 dol. (ok. 36 zł) na PC. Nie podano kwoty w euro.

Badland w wersji Game of the Year Edition otrzyma odświeżoną oprawę graficzną i rozszerzone sterowanie, dostosowane do padów z gałkami analogowymi i spustami. Akcję obserwujemy z boku, w 2D.

Sterujemy kosmatą postacią, a celem jest przedostanie się na koniec planszy, po drodze wykonując szereg misji. Te sprowadzają się głównie do uratowania skóry: własnej i fruwających pobratymców. Ci dołączają do zabawy, dlatego niejednokrotnie przyjdzie nam kontrolowanie nawet 20 stworków.

Przemieszczając się wchodzimy w interakcję z lasem. Przesuwamy głazy, odblokowujemy przejścia, unosimy liście czy unikamy wybuchających bomb. Im dalej posuwamy się w rozgrywce, tym na drodze czeka więcej niebezpieczeństw.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze