Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plastikowe żołnierzyki w akcji. Żart twórców serii Arma okazał się prawdą

Zieloni kontra czerwoni.

Gracze pamiętający plastikowe wojny z serii Army Men mogą wrócić do walki. Primaaprilisowy żart twórców serii Arma okazał się prawdą i projekt Tiny Wars faktycznie wydano.

Darmowa modyfikacja dostępna jest w ramach Arma Reforger na Steamie. Pierwotnie żart zakładał, że mod zadebiutuje 1 kwietnia - i tylko to okazało się nieprawdą. Rzeczywistość nie odbiega jednak zbyt daleko, ponieważ całość wydano już wczoraj, 2 kwietnia.

Gracze mogą obecnie zakładać własne serwery z rywalizacją zielonych i czerwonych żołnierzyków w świecie pełnym zabawek. Do 9 kwietnia dostępne są również trzy oficjalne serwery Tiny Wars, hostowane przez studio Bohemia Interactive.

Zobacz na YouTube

Tryb rozgrywki to „Capture & Hold”, a więc klasyczne przejmowanie kluczowych punktów kontrolnych i próba ich utrzymania. Weteranów Army zaskoczy pewnie brak obrażeń po upadku z wysokości, a także dostęp do wyrzutni, za pomocą których możemy wzbić się w powietrze i szybko pokonać spory dystans.

Poza tym mechanizmy rozgrywki przeniesiono ze standardowego symulatora, choć zapewne z nieco mniejszym naciskiem na realizm strzelania (o innych elementach nie wspominając).

Arma Reforger wydano w maju 2022 roku, jako nieco mniejszy projekt za 99 złotych. Nowa część - osadzona w realiach zimnej wojny - ma służyć przede wszystkim za pokaz możliwości nowego silnika graficznego, choć oferuje zawartość pozwalającą na rozgrywkę single-player i multiplayer.

Bohemia Interactive chce za pomocą projektu dać też przedsmak tego, co otrzymamy w pełnoprawnej kontynuacji Arma 4. Ta produkcja nie ma jeszcze daty premiery, ale będzie bazować na tej samej technologii.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Arma Reforger

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze