Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mody do Arma Reforger z PC działają na Xbox Series X/S

Deweloperzy stawiają na twórczość fanów.

Kilka dni temu zadebiutowała wczesna wersja Arma Reforger, która jest wstępem do pełnoprawnej, kolejnej odsłony cyklu. Wzorem poprzednich części, gra pozwala fanom na tworzenie własnych modów. Te zaś działają nie tylko na PC, ale też Xbox Series X/S.

Jak pisze serwis PC GamesN, modyfikacje przygotowywane są za pomocą Workbench - rozbudowanego narzędzia, którego używają sami członkowie studia Bohemia Interactive. Zawiera różnorodne edytory: świata, efektów cząsteczkowych, animacji czy zachowań postaci.

Zastosowany przez twórców silnik Enfusion pozwala posiadaczom Xbox Series X/S na uzyskanie dostępu do projektów przygotowanych na komputerach osobistych. Mody można przeglądać z poziomu specjalnej zakładki w menu głównym, gdzie znajdują się dzieła od deweloperów i fanów.

Każdy użytkownik z wiedzą na temat programowania w C# powinien móc dodać spersonalizowane zachowania sztucznej inteligencji, graficzne i dźwiękowe elementy lub całkowicie nowe mechanizmy rozgrywki” - przekonuje Bethesda. Zespół chce, by kreatywni gracze wyciskali ostatnie soki z użytej technologii.

Arma Reforger dostępna jest na PC i Xbox Series X/S.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze