Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plany na Death Stranding we wczesnej dokumentacji projektu

Zakulisowa ciekawostka od Hideo Kojimy.

Hideo Kojima zaprezentował fragment dokumentacji z wczesnego etapu prac nad Death Stranding. Materiały opisują plany twórców na główne mechanizmy rozgrywki.

Pierwsza z ujawnionych stron przedstawia jeden z celów gry, czyli samotne podążanie po opuszczonych pustkowiach. Twórcy zakładali jednak, że miałaby pojawić się możliwość podążania śladem innych użytkowników, którzy ewentualnie wspólnie mogliby przygotować asfaltową drogę.

Druga część dokumentacji przedstawia tak zwany system Strand, czyli asynchroniczne funkcje sieciowe. Rozwiązanie miałoby umożliwić dzielenie się z pozostałymi graczami mostami, budynkami, pojazdami i innymi przedmiotami przydatnymi w zabawie.

„Dzięki tym śladom ludzkiej aktywności, zdasz sobie sprawę, że nie jesteś sam i to wrażenie połączy wszystkich” - napisano w krótkim adnotacji. Materiał zawiera schematy opisujące powiązania i interakcje między użytkownikami.

Zobacz: Death Stranding - Poradnik, Solucja

Dokumentacja pochodzi z bardzo wczesnego etapu prac nad produkcją, ale wydaje się, że założenia zostały zrealizowane. Podczas zabawy odnajdujemy pozostawione przez innych graczy obiekty i sami możemy przekazywać pozostałym przydatny ekwipunek. Kilka osób może także wybudować drogę.

Death Stranding dostępne jest na razie tylko na PS4. Latem 2020 roku tytuł pojawi się jednak również na PC, choć dokładna data premiery nie jest na razie znana.

Następnie: Fallout 76 - ujawniono pierwsze NPC, które trafią do gry

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły