Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plan rodzinny Game Pass reklamowany w Stanach. Usługa zadebiutuje w styczniu?

Xbox zachęca do dzielenia się subskrypcją.

Od kilku miesięcy mówi się o wprowadzeniu planu rodzinnego dla subskrypcji Game Pass. Wiele wskazuje na to, że Microsoft w końcu zdecydował się na wprowadzenie usługi na nowych rynkach, a oficjalne ogłoszenie może być tuż za rogiem.

Jeszcze na początku ubiegłego roku pojawiły się pierwsze oficjalne informacje na temat subskrypcji Xbox Game Pass Friends & Family, a gracze z Irlandii i Kolumbii mogli już wypróbować rodzinny abonament. Prawdopodobnie była to forma testu, ponieważ od czasu ogłoszenia nie doczekaliśmy się wprowadzenia usługi w Polsce, ani nawet w Stanach Zjednoczonych.

Tymczasem gracze zza oceanu zauważyli, że w aplikacji Xbox na PC oraz w amerykańskim sklepie Xbox pojawiły się reklamy nowego poziomu subskrypcji. Nietrudno powiązać to z zapowiadanym na 25 stycznia pokazem Developer_Direct, podczas którego prezentowane będą wybrane gry tworzone przez studia należące do Microsoftu. Możliwe, że to wtedy usłyszymy więcej o planie rodzinnym Game Pass.

Od dawna dostępna jest też oficjalna strona poświęcona subskrypcji. Możemy dowiedzieć się z niej, że plan „dla przyjaciół i rodziny” przeznaczony jest dla maksymalnie pięciu osób zamieszkujących w tym samym kraju, ale niekoniecznie w tym samym gospodarstwie domowym. Jedna osoba zarządza kontem i to na niej spoczywa obowiązek opłacania subskrypcji. Pozostali członkowie zyskują dostęp do wszelkich benefitów Game Pass Ultimate.

Klienci w Irlandii płacili za usługę 21,99 euro (około 103 zł), a w Kolubii 49 400 peso (około 46 zł). Jest to nieco mniej niż dwukrotność ceny Game Pass Ultimate dla jednej osoby w tych krajach, co może sugerować, że w Polsce należy spodziewać się ceny w granicach 100-110 zł - choć obecnie to tylko spekulacja. Kwotę tę można następnie rozdzielić na pięć osób.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze