Skip to main content

Plan rodzinny Xbox Game Pass ze szczegółami

Usługa już wystartowała na kilku rynkach.

O planie rodzinnym Xbox Game Pass plotkowano od dawna, a w ostatnich dniach przybywało wiarygodnych wycieków. Dziś Game Pass Friends & Family jest już oficjalnie potwierdzone.

Z planu rodzinnego może skorzystać maksymalnie pięć osób, które zyskają wszelkie benefity Game Pass Ultimate, czyli między innymi dostęp do gier na konsolach Xbox i komputerach PC, możliwość grania w chmurze czy tytuły z abonamentu EA Play. Usługa wystartowała dotąd w Irlandii, gdzie kosztuje 21,99 euro (ok. 104 zł) oraz w Kolumbii, gdzie gracze zapłacą 49 900 peso (ok. 52,50 zł).

Jedna osoba zarządza kontem i to na niej spoczywa obowiązek opłacania subskrypcji. Wyłącznie ta osoba może też dodawać do grupy innych członków - maksymalnie czworo. Co ważne, do grupy można zaprosić wyłącznie graczy z tego samego regionu, a członkowie nie mogą udostępniać Game Passa innym kontom na swojej konsoli.

Wykupienie planu rodzinnego, gdy nadal mamy aktywny abonament Game Pass lub Gold przekonwertuje nasz poprzedni plan do wyższej wersji.

  • 30 dni Xbox Game Pass Ultimate da 18 dni Xbox Game Pass Friends & Family;
  • 30 dni Xbox Game Pass (konsola) da 12 dni Xbox Game Pass Friends & Family;
  • 30 dni PC Game Pass da 12 dni Xbox Game Pass Friends & Family;
  • 30 dni Xbox Live Gold da 12 dni Xbox Game Pass Friends & Family;
  • 30 dni EA Play da 6 dni Xbox Game Pass Friends & Family.

Plan rodzinny Xbox Game Pass nie jest jeszcze dostępny w Polsce. Microsoft nie podał też planowanej daty wprowadzenia usługi w naszym kraju, zapowiedział jednak, że stopniowo będzie rozszerzana na kolejne regiony.

Zobacz także