Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy zwiastun Black Adam. The Rock jako potężny antybohater DC

To nie jest sympatyczny heros.

Warner Bros. opublikowało pierwszy zwiastun „Black Adam” - powstającego od wielu lat filmu o tytułowym antybohaterze z komiksów DC. W główną rolę wcieli się popularny Dwayne „The Rock” Johnson.

Postać otrzymała moce od czarodzieja, który obdarzył zdolnościami Shazama (herosowi poświęcono osobną produkcję). To oznacza, że dysponuje takimi samymi umiejętnościami: wyróżnia się ogromną siłą i jest niemalże niezniszczalny.

Black Adam dopuścił się jednak zdrady magika - nie mógł stracić swojej potęgi, więc za karę został wygnany. Po 5 tysiącach lat udaje mu się wrócić na Ziemię, zaś z opublikowanego zwiastuna wynika, że wspomniany wątek ujrzymy w nadchodzącym filmie.

W przeciwieństwie do innych postaci, mężczyzna nie jest typowym herosem, ratującym ludzkość. W najlepszym razie uchodzi za antybohatera, czego dowodzi pokazana w trailerze scena, gdy na uwagę, że „bohaterowie nie zabijają”, odpowiada, że „ja zabijam”.

W obsadzie są nie tylko The Rock, ale także Pierce Brosnan jako Doktor Fate. W filmie pojawią się również Hawkman i Atom Smasher, w których wcielą się odpowiednio Aldis Hodge i Noah Centurio. Produkcję wyreżyserował Jaume Collet-Serra („Wyprawa do dżungli”).

„Black Adam” zadebiutuje w polskich kinach 19 października.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze