Skip to main content

Pierwszy rzut oka na gameplay z Dragon Age: Veilguard. BioWare podgrzewa atmosferę przed pokazem

Reakcje są już znacznie lepsze niż wczoraj.

Studio BioWare zdecydowało się opublikować krótki urywek gameplayu z nadchodzącego Dragon Age: The Veilguard. Teaser ma zapewne podgrzać atmosferę przed planowaną na jutro prezentacją dłuższego materiału z rozgrywki. Być może stanowi też próbę ostudzenia negatywnych nastrojów po wyjątkowo chłodnym przyjęciu zwiastuna gry.

Spójrzcie na ten mały podgląd jutrzejszego gameplayu! Rook i Varric przybywają do oszałamiającego - i obskurnego - miasta Minrathous. Nie zdają sobie jednak sprawy, jak wielkie niebezpieczeństwo czai się na nich. Przekonajcie się o tym jutro” - napisało oficjalne konto cyklu Dragon Age w mediach społecznościowych, załączając krótki materiał. Można go zobaczyć poniżej.

Przypomnijmy, że pierwszy oficjalny zwiastun gry zaprezentowano wczoraj podczas pokazu Xbox Games Showcase. Ten skupiał się przede wszystkim na przedstawieniu siódemki towarzyszy, których będziemy mogli zrekrutować do swojego oddziału. Uwagę graczy bardziej przykuł jednak obrany przez deweloperów kierunek artystyczny oraz dość swobodny ton zwiastuna.

W komentarzach pod filmem w serwisie YouTube padały m.in. komentarze, że postacie wyglądają zbyt kreskówkowo, pasując raczej do Fortnite lub Overwatcha, niż wcześniejszych odsłon Dragon Age. Oberwało się także za sypiące się z ekranu jasne kolory i dowcipy postaci, co wydaje się średnio pasować do uniwersum mrocznego fantasy, do tego stojącego przed wielkim kryzysem.

Niemniej, reakcje na ujawniony dzisiaj gameplay są już znacznie pozytywniejsze - przynajmniej w opinii użytkowników portalu X (dawniej Twitter). „Coś zupełnie innego, niż sugerował wczorajszy zwiastun. Wygląda faktycznie mrocznie i przygnębiająco. Całe szczęście” - pisze użytkownik SynthPotato. „Okej, to już zdecydowanie bardziej wygląda jak coś, czego oczekiwaliśmy. Spróbujmy zapomnieć, że wczorajszy trailer w ogóle istnieje” - komentuje DJTurnerESQ. „Czemu nie pokazaliście wczoraj tego gameplayu zamiast tamtego dziwadła?” - dopytuje się SirLazyCat.

BioWare zasługuje teraz na przeprosiny. To wygląda świetnie!” - czytamy w innym komentarzu. „Doskonale wiemy, że próbujecie po prostu zmyć niesmak po wczoraj, ale przynajmniej wygląda to nieźle” - komentuje MrWest16. „Nie rozumiem, dlaczego wczorajszy zwiastun tak bardzo różnił się od gameplayu, ale na nowo zainteresowałem się grą. Nie zepsujcie tego” - prosi natomiast twórców kolejny internauta.

Zobacz także