Skip to main content

Nie takiego powrotu Dragon Age spodziewali się fani. Oceny zwiastuna The Veilguard są miażdżące

Może gameplay poprawi nastroje.

Wyczekiwana od niemal dekady zapowiedź Dragon Age: The Veilguard (pol. Straż Zasłony) raczej nie poszła po myśli BioWare. Zwiastun zbiera masę negatywnych ocen i komentarzy od graczy, którzy zastanawiają się, gdzie zaginął posępny klimat dark fantasy z poprzednich odsłon.

Aby lepiej zobrazować sytuację zajrzyjmy do serwisu YouTube. Zwiastun Dragon Age: Straż Zasłony zebrał do tej pory niemal milion wyświetleń oraz 28 tysięcy łapek w górę. Ocen negatywnych jest już aż 122 tysiące, więc trudno mówić tu nawet o mieszanym przyjęciu.

Skąd ta skrajnie negatywna reakcja? Jeśli podsumować komentarze spod materiału oraz z innych stron, najbardziej obrywa styl graficzny i ogólny klimat zwiastuna. Zdaniem graczy, sylwetki i twarze postaci przypominają animacje żywcem wyjętą z Fortnite'a lub Overwatcha, a mieszanka jasnych kolorów, dowcipów i mało poważnego podejścia do zbliżającej się wojny wydaje się średnio pasować do odsłony, w której mamy podobno decydować o losach całego Thedas.

Zobacz na YouTube
  • Jakim sposobem przenieśliśmy się z mrocznego fantasy do sobotniej kreskówki?”
  • Solas miał rację. Życie w takim świecie będzie zbyt bolesne”
  • Już Baldur's Gate 3 wyglądało bardziej jak Dragon Age”
  • W tym zwiastunie nie ma niczego, za co pokochaliśmy Dragon Age
  • Wrócę do pierwszej części i zabiję mojego Strażnika, żeby nie musiał tego oglądać”

Podobnie sceptyczne komentarze można by wymieniać jeszcze długo. Z drugiej strony warto jednak przypomnieć, że filmowe zwiastuny poprzednich odsłon także były mocno przerysowane. Dla porównania: Morrigan i Leliana z Dragon Age Początek wyglądały zupełnie inaczej w zapowiedzi oraz finalnej wersji gry.

Gameplay na ratunek

W obronie BioWare stają insiderzy i ludzie z branży, którzy radzą graczom wstrzymać się z werdyktem do prezentacji gameplayu. Podobno gra w akcji wypada już bardzo dobrze. „Z tego co widziałem, wciąż jest to mroczny, szorstki i ogromny krok naprzód w jakości dla serii. Jeśli reszta gry utrzyma ten poziom, to będzie świetnie” - pisze na X niejaki Shinobi 602.

Oficjalną prezentację rozgrywki Dragon Age: Straż Zasłony zaplanowano na 11 czerwca o godzinie 17:00. Materiał przygotowany przez BioWare obejrzymy na oficjalnym kanale Youtube - gameplay ma przedstawić pierwsze 15 minut gry.

Zobacz także