Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy boss Armored Core 6 sieje postrach wśród graczy

Niektórzy wylewają złość w recenzjach.

Armored Core 6 od studia FromSoftware zaliczyło niezwykle udany debiut. Kontynuacja cyklu o mechach spotkała się z ciepłym odbiorem zarówno wśród graczy, jak i krytyków, choć nie obyło się bez drobnego potknięcia. Okazuje się bowiem, że niektórzy mają kłopot z pokonaniem pierwszego napotkanego bossa.

Problemem okazuje się AH12 HC Helicopter, zwany potocznie „tutorialowym helikopterem”. Jak na produkcję FromSoftware przystało, mechaniczny oponent wymusza na graczu zrozumienie podstawowych mechanik rozgrywki, oferując jednocześnie całkiem wysoki poziom trudności. Jak zauważa serwis Automaton, nie każdy jest z tego faktu zadowolony.

Widać to szczególnie po ocenach wystawionych przez użytkownikow Steama. Armored Core 6 może się na ten moment pochwalić wynikiem „bardzo pozywnych” recenzji: z niemal 6000 opinii, około 940 zaklasyfikowano jako negatywne. Jak się okazuje, część graczy postanowiła przedstawić swoje zdanie o bossie właśnie poprzez wystawienie niepochlebnej recenzji. Wydaje się jednak, że japońskie studio zdążyło przywyknąć do podobnych sytuacji.

Nie oznacza to oczywiście, że wszelka krytyka jest bezpodstawna. Część użytkowników zwraca uwagę na zbyt wysoki próg wejścia, jak na tytuł, który miał być odskocznią od gatunku soulslike. Jeszcze innym przeszkadza rzekomo niedopracowane sterowanie za pomocą myszki i klawiatury. Oczywiście nie brak też narzekań na pracę kamery, która nigdy nie była mocnym punktem gier producenta.

Warto jednak zaznaczyć, że mimo wymienionych problemów, Armored Core 6 okazało sie produkcją co najmniej udaną. Średnia ocen na bazie 53 recenzji utrzymuje się w okolicach 87 punktów, a krytycy chwalą przede wszystkim wyjątkowy klimat, satysfakcjonujący system walki oraz szeroki wachlarz opcji rozbudowy mecha. Grę znajdziemy na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox obu generacji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Armored Core VI: Fires of Rubicon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze