Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsza Mafia wróciła do sprzedaży cyfrowej na PC

W sklepie GOG.

Po kilku latach nieobecności, przygodowa gra akcji Mafia: The City of Lost Heaven jest ponownie dostępna w sprzedaży cyfrowej na PC.

Słynna i ceniona produkcja Illusion Softworks pięć lat temu zniknęła dość niespodziewanie z oferty na Steamie. Teraz powróciła, ale już w sklepie GOG, należącym do CD Projektu.

Egzekucja

Cenę ustalono na 42,69 zł. W zestawie jest też mapa otwartego świata.

Pierwsza Mafia ukazała się w 2002 roku, a dwa lata później przygotowano także konwersje na PS2 oraz na Xboksa.

Opowieść urozmaicona filmowymi przerywnikami przybliża realia gangsterskiego fachu i pozwala utożsamić się z głównym bohaterem - Tommym Angelo.

Mimo pozornie otwartego świata, scenariusz i rozgrywka w Mafii są po liniowe. Możemy swobodnie poruszać się po mieście, lecz punkt docelowy jest zawsze jeden, także w zadaniach pobocznych.

Tytuł Illusion Softworks wyróżnia się także wysokim poziomem trudności i rzadkimi punktami zapisu. Do legendy przeszedł też pewien wyścig, który twórcy uprościli jednak w późniejszych łatkach.

Oprawa graficzna z pewnością się zestarzała, lecz próbę czasu wytrzymała ścieżka dźwiękowa - przyjemne jazzowe i bluesowe kompozycje. Ze względu na prawa autorskie brakuje teraz jednak licencjonowanych utworów.

„Kontakt z pierwszą Mafią przypomina dziś czytanie wiekowej książki. Od czasu do czasu trafiamy na archaiczne słowo i spotykamy nieużywane zwroty. Jednak tym, których nie zniechęcą podobne trudności, lektura dostarczy nieszablonową przygodę” - napisaliśmy w ubiegłym roku w naszych wspomnieniach.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze