Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phasmophobia - jak zmniejszyć Sanity

Zdrowie psychiczne postaci.

Poszukiwacze duchów są narażeni na stres. W miarę postępów w szukaniu zjaw, ich zdrowie psychiczne jest narażone. Im dłużej trwa misja, tym bardziej stan psychiczny postaci się pogarsza.

Jest to symbolizowane cechą Sanity, a jej stan można sprawdzić tylko w ciężarówce (1). Nie zwracajcie uwagi na dziwne tłumaczenie w polskiej wersji (Zespół Sanity).

Obok swojej nazwy profilu Steam widzimy procentowny stan naszej psychiki. Kiedy zacznie on osiągać około 50 czy 60 procent, duch zacznie się tobą coraz bardziej interesować.

Duch będzie atakować gracza, który ma najmniejszy poziom Sanity w drużynie. Po rozpoczęciu fazy ataku warto czasem wyprosić graczy z wyjątkowo niskim Sanity na zewnątrz, by nie prowokować zbytnio ducha.

Sanity obniża się, gdy jesteśmy sami, gdy jesteśmy w ciemności lub jest obok nas duch. Jedyny sposób na uzupełnienie poziomu Sanity to zażycie tabletek (2), które można kupić w sklepie w lobby.

Światło też pomaga, jednak nie regeneruje stanu naszej psychiki - stanie w oświetlonym miejscu może jednak spowolnić spadek poziomu Sanity, co też jest przydatne.

Kiedy poziom Sanity osiągnie 0, nie umrzesz, ale duch będzie bez przerwy cię nękał.

Poprzednio: Phasmophobia - jak rozmawiać z duchami

Spis treści: Phasmophobia - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Phasmophobia - jak odblokować nowe mapy

Tagi

Komentarze