Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battletech - strategia od twórców Shadowrun Returns ukaże się 24 kwietnia

Bojowe mechy w akcji.

Przedstawiciele firmy Paradox i studia Harebrained Schemes poinformowali, że turowa strategia Battletech zadebiutuje na PC w dniu 24 kwietnia - ponad 2,5 roku po sukcesie zbiórki funduszy na Kickstarterze.

Deweloperom udało się zebrać w listopadzie 2015 roku ponad 2,8 mln dol. od fanów marki Battletech. To gra bitewna z figurkami, której pierwsza edycja ukazała się w 1984 roku. Twórca tego systemu - Jordan Weisman - jest zaangażowany w prace nad grą wideo. Popularna seria MechWarrior jest osadzona właśnie w tym uniwersum.

Battletech pod względem rozgrywki przypomina produkcje w stylu XCOM, choć tu otrzymujemy większą skalę konfliktu. Jednostki, czyli mechy, rozmiarami przypominają bowiem domy czy kamienice. Kierujemy grupą najemników, wykonując różne zadania na rubieżach galaktyki.

Różne rodzaje mechów zaoferują oczywiście inne ataki i zdolności. Podczas starć możliwe jest między innymi celowanie w konkretne części jednostek przeciwnika, by je osłabiać, spowalniać lub nawet unieruchamiać.

Harebrained Schemes to studio odpowiedzialne za stworzenie serii gier RPG osadzonych w uniwersum Shadowrun - te gry również powstały dzięki funduszom z Kickstartera i spotkały się z pozytywnym przyjęciem.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze