Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pacific Rim - Poradnik na iPhone, iPad, Android

Wskazówki i porady do gry Pacific Rim, przeznaczonej na smartfony i tablety.

Pacific Rim to tytuł bazujący na filmie o tym samym tytule. Rozgrywka skupia się na walkach ogromnych robotów, zwanych Jaegerami z maszynami nazwanymi Kaiju. Gra została wydana na smartfony i tablety z systemem iOS oraz Android.

Jak grać i jak przejść Pacific Rim? Poniżej znajdują się wskazówki i porady ułatwiające opanowanie podstaw zabawy.

Porady i wskazówki

- Do specyficznego systemu walki trzeba przywyknąć. Nawet jeśli wydaje ci się, że wiesz już w jaki sposób będą atakować Kajiu, nie oznacza, że zdołasz przewidzieć ich ruchy. Dlatego poznaj zarówno system parowania ataków oraz uniki. Parowanie jest efektywniejsze, ponieważ otwiera ci drogę do wyprowadzenia ataku. Z drugiej strony jest to metoda bardziej ryzykowna. Najlepiej jest przetestować obydwa sposoby obrony i samemu wybrać, który jest wygodniejszy.

- Grę rozpoczynasz z domyślnym Jaegerem (robotem) o nazwie Coyote Tango. Kiedy tylko będzie to możliwe, odblokowuj kolejne modele. Gypsy Danger jest np. świetnym robotem jeśli chodzi o wyprowadzenie ciosów i unikanie ataków. Jego odblokowanie może zająć trochę czasu, ale warto to uczynić. Sprawdź również pozostałe roboty.

- Zawsze ulepszaj swojego robota - zarówno w oficjalnych sklepach, jak z części dostępnych na czarnym rynku (black market). Znajdziesz tam wiele części pancerza i broni, które podniosą wartości bojowe Jaegara. Jeśli wyposażysz go np. w miecze bazujące na piłach łańcuchowych, to nie tylko polepszysz jego wygląd, ale twoje ataki staną się znacznie silniejsze. Testuj różne możliwości, aby wybrać najlepsze rozwiązania dla siebie.

- Poczytaj o Kaiju kiedy odblokujesz ich akta. Dzięki temu możesz dowiedzieć się rzeczy, które przydadzą się w następnych walkach.

- Zachowuj swoje silne bronie i ataki specjalne na ważne sytuacje. Po walce będziesz mógł je rozwinąć, a potem aktywować. Po uczynieniu tego nie marnuj tych specjalnych zdolności. Korzystaj z nich głównie podczas dwóch okazji. Pierwsze to skorzystanie z tych możliwości pod koniec pojedynku, kiedy możesz efektownie wykończyć przeciwnika zdobywając za to dodatkową gotówkę. Druga okoliczność służy do ratowania twojej skóry, kiedy posiadasz małą ilość energii, a chcesz nawiązać równą walkę z wrogiem.

Artykuł pochodzi z będącego częścią sieci Eurogamer Network serwisu Modojo.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Pacific Rim: The Video Game

Android, iOS, PS3, Xbox 360, PC

Powiązane tematy
O autorze

Robert Workman

Contributor

Komentarze