Skip to main content

Overwatch 2 z pierwszą dużą współpracą. Dostaniemy skiny ze znanego anime

One punch Doomfist.

Blizzard przedstawił zwiastun trzeciego sezonu rozgrywek w Overwatch 2. Jak możemy się dowiedzieć, deweloperzy szykują dla graczy szereg skórek inspirowanych kulturą krajów azjatyckich, a wśród nich strój dla postaci Doomfist, zaczerpnięty z popularnego anime „One punch man”.

Sezon trzeci startuje już dzisiaj - 7 lutego 2023 - jednak crossoverowe wydarzenie planowane jest dopiero na przyszły miesiąc: potrwa od 7 marca do 6 kwietnia. Chociaż na razie zaprezentowano tylko jedną skórkę, to biorąc pod uwagę, że wydarzenie będzie trwało cały miesiąc, gracze prawdopodobnie będą mogli zdobyć więcej przedmiotów kosmetycznych inspirowanych serialem.

Oprócz tego gracze będą mogli zagrać na nowej mapie do trybu kontroli - Półwysep Arktyczny - która fabularnie związana jest z postacią Mei. W wywiadzie dla serwisu GamesRadar główny scenarzysta Garvin Jurgens-Fyhrie przyznał, że to właśnie w tej lokacji lubiana bohaterka próbowała uratować swoich towarzyszy, jednak jej misja się nie powiodła.

Wydarzenie z „One punch man” to pierwsza oficjalna współpraca popularnej strzelanki. Co prawda w 2019 roku odbyło się wydarzenie Bastion’s Brick Challenge, inspirowane wyraźnie klockami LEGO, ale nie pokuszono się wtedy na pozyskanie licencji słynnych duńskich zabawek. Być może w związku z przejściem gry na model free to play, Blizzard planuje więcej wydarzeń crossoverowych, tak jak robi to od lat Fortnite.

Natomiast dla osób niezaznajomionych z serialem, „One punch man” to produkcja będąca parodią kina superbohaterskiego. Tytuł śledzi losy Saitamy, początkującego herosa i najsilniejszego człowieka na świecie. Zgodnie z tytułem, protagonista pokonuje każdego oponenta zaledwie jednym ciosem i nie mogąc znaleźć sobie wymagającego przeciwnika zaczyna tracić satysfakcję z wykonywanego zawodu.

Zobacz także