Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ofensywa Władcy Pierścieni. Powstaje pięć nowych gier na licencji

Ukażą się w nadchodzących 24 miesiącach.

Firma wydawnicza Embracer ujawniła, że na nadchodzące 24 miesiące szykuje aż pięć premier gier powstających na licencji Władcy Pierścieni.

Informację ujawniono w najnowszym raporcie finansowym spółki, która w ostatnich latach rozrosła się do rozmiarów małego konglomeratu, obejmując Koch Media, wydawnictwo Dark Horse Media, Gearbox Entertainment, Plaion, Saber Interactive, THQ Nordic, Crystal Dynamics i Eidos-Montréal, by wymienić tylko kilka.

W ramach firmy Freemode jest także Middle-earth Enterprises, posiadające właśnie wyłączne prawa do adaptacji „Władcy Pierścieni” oraz „Hobbita”. Pięć tytułów jest obecnie w produkcji u zewnętrznych podmiotów partnerskich, z premierami zaplanowanymi na nadchodzące 24 miesiące” - napisano na jednym ze slajdów prezentacji.

Slajd z prezentacji, z Władcą w rogu

Nie znamy żadnych innych szczegółów, lecz jedną z pozycji jest z całą pewnością The Lord of the Rings: Gollum, które zaliczyło niedawno kolejne opóźnienie. Zapowiedziane w marcu 2019 roku przygody słynnego bohatera nie mają szczęścia do dat i planowane są obecnie najpóźniej na wrzesień. Nie podano konkretnego terminu.

Jeśli o raporcie Embracer mowa, firma podała imponujące liczby: ponad 16 tysięcy pracowników (w tym 11,1 tys. deweloperów), 134 wewnętrzne studia oraz 224 rozwijane projekty. W parze za inwestycjami jak na razie nie idą jeszcze zyski, ponieważ - jak podano - w ostatnim kwartale ubiegłego roku wypracowano stratę na poziomie 48,5 mln dolarów.

Read this next