Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Odpowiednik DLSS od AMD poprawi działanie gier na Xbox Series X/S

Potwierdza Microsoft.

Niedawno AMD oficjalnie zaprezentowało FidelityFX Super Resolution - podnoszącą wydajność w grach technikę, która jest odpowiedzią na DLSS od Nvidii. Microsoft oznajmił teraz, że rozwiązanie trafi na Xbox Series X/S.

- W dziale Xbox jesteśmy podekscytowani potencjałem FidelityFX Super Resolution, które jest kolejną świetną metodą dla deweloperów na zwiększenie liczby klatek na sekundę i rozdzielczości. Wkrótce przekażemy więcej szczegółów - powiedział przedstawiciel koncernu z Redmond w rozmowie z IGN.

Komunikat Microsoftu potwierdza wcześniejsze nieoficjalne doniesienia. Jakiś czas temu youtuber Sebastian Linus twierdził, że FSR pojawi się na wszystkich układach AMD - także znajdujących się w nowych konsolach. Na razie nie wiadomo jednak, czy trafi też na PS5.

Działanie FidelityFX Super Resolution na przykładzie Godfall

Według zapewnień producenta, FidelityFX Super Resolution zagwarantuje nawet 2,5-krotny wzrost liczby klatek na sekundę. Rozwiązanie będzie obsługiwane przez ponad 100 modeli procesorów i kart graficznych - również przez GPU konkurencji.

FSR zadebiutuje 22 czerwca. Jak poinformowało AMD, aktualnie dziesięć studiów deweloperskich pracuje nad zintegrowaniem techniki we własnych produkcjach oraz silnikach graficznych.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze