Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obniżono ocenę akcji Sony

Mała szansa na zmianę sytuacji.

Agencja ratingowa Finch obniżyła ocenę akcji Sony do „śmieciowego” poziomu BB-. Jako przyczynę takiego kroku, amerykańska firma podaje m.in. wysoką konkurencję i kryzys na światowych rynkach.

Premiera PlayStation 4 może zmienić sytuację w Sony. Na zdjęciu artystyczna wizja nowej konsoli.

- To nie była prosta decyzja - mówił prezes finansowej korporacji, Matt Jamieson. - Reputacja Sony została mocno nadszarpnięta i trudno będzie się z tej sytuacji wygrzebać.

- W opinii agencji Finch, polepszenie sytuacji w Sony będzie procesem długotrwałym. Negatywne czynniki, takie jak utrata pozycji rynkowej, duża konkurencja, kryzys na rozwiniętych rynkach i silny jen, pod znakiem zapytania stawiają perspektywę zarobku dla japońskiej firmy - czytamy w raporcie cytowanym przez serwis Game Industry International.

Sony to nie tylko producent konsol, ale także telewizorów, aparatów fotograficznych czy sprzętu audio. Oddział odpowiedzialny za wirtualną rozrywkę radzi sobie lepiej, o czym świadczą opublikowane ostatnio wyniki sprzedaży PlayStation 3.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze