Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nvidia DLSS w Crysis Remastered znacznie poprawia wydajność gry - analiza Digital Foundry

Wyniki pierwszych testów.
  • Crysis Remastered otrzymał obsługę techniki DLSS
  • Rozwiązanie znacznie poprawia wydajność w grze
  • Najbardziej korzystają posiadacze słabszych kart

Crytek opublikował nową aktualizację Crysis Remastered na PC. Najważniejszą nowością jest obsługa DLSS, czyli opracowanej przez firmę Nvidia techniki, która poprawia wydajność w grach na kartach graficznych z serii GeForce RTX.

Z testów przeprowadzonych przez naszych kolegów z redakcji Digital Foundry wynika, że rozwiązania znacznie udoskonala działanie produkcji. Zyskali zwłaszcza posiadacze słabszych GPU - RTX 2060 powinno teraz bez problemów osiągać ponad 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 1440p.

Aktualizacja naprawiła również szereg innych usterek. Według dziennikarzy, niemal całkowicie wyeliminowano problemy z tak zwanym „szarpaniem” obrazu (stutteringiem) w trybie dedykowanym ray tracingowi.

Nasi koledzy z brytyjskiej redakcji przekonują, że kłopoty nadal sprawia renderowanie z wykorzystaniem wyłącznie jednego wątku procesora- choć wspomniany element nieco poprawiono, wydajność po stronie CPU spada wraz ze zwiększaniem rozdzielczości.

W aktualizacji o numerze 2.1 twórcy usunęli także wiele błędów związanych z wyświetlanymi komunikatami, tłumaczeniami w różnych językach oraz aspektami, które mogą negatywnie wpływać na komfort rozgrywki.

Przypomnijmy: Nvidia DLSS renderuje obraz w niższej rozdzielczości, a następnie automatycznie skaluje go do wyższej. Dzięki temu uzyskuje się lepszą płynność przy minimalnym spadku jakości grafiki.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze