Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy polski serial „Informacja zwrotna” niedługo na Netflix. To adaptacja powieści Żulczyka

Autora „Ślepnąc od świateł”.

Na platformę Netflix zmierza serialowa adaptacja głośnej powieści Jakuba Żulczyka pod tytułem „Informacja zwrotna”. W roli głównej wystąpi Arkadiusz Jakubik. Kryminał otrzymał już krótką zapowiedź. Premiera w listopadzie.

Idąc za oficjalnym opisem, bohaterem „Informacji zwrotnej” jest Marcina Kania, żyjący z tantiemów i uzależniony od alkoholu były muzyk rockowy. Pewnego dnia w życiu mężczyzny wydarza się tragedia - jego syn (w tej roli Jakub Sierenberg) znika w tajemniczych okolicznościach. Kania wyrusza więc w najmroczniejsze zakamarki Warszawy i ludzkiej psychiki, aby odnaleźć swoje dziecko.

Za sterami projektu stanął Leszek Dawid, reżyser „Jesteś Bogiem”, „W głębi lasu” czy „Broad Peak”. Scenariusz natomiast rozpisał Kacper Wysocki, współautor seriali „Klangor”, „Królowa” czy „Belfer”. Przypomnijmy, że adaptowana powieść Żulczyka zadebiutowała w maju 2021 roku i zbierała świetne recenzje wśród czytelników. Co warto zaznaczyć, nie jest to jedyna współpraca pisarza z platformą Netflix.

Wygląda na to, że „Informacja zwrotna” będzie kryminałem o dużym ładunku emocjonalnym

W przygotowaniu jest też ekranizacja książki „Wzgórze psów”. Projekt poprowadzi Piotr Domalewski, posiadający na swoim koncie takie filmy jak „Cicha noc”, „Hiacynt” czy „Jak najdalej stąd”. Dobra passa autora trwa jednak od dłuższego czasu.

Jest on bowiem współtwórcą serialu kryminalnego „Belfer”, emitowanego w serwisie Canal+. Z kolei dla HBO Max nakręcił wraz z Krzysztofem Skoniecznym ekranizację własnego wydawnictwa pod tytułem „Ślepnąc od świateł”. Niedawno natomiast zakończyła się w serwisie SkyShowtime emisja serii „Warszawianka”, do której napisał scenariusz.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze