Skip to main content

Nintendo zapowiada Pokemon Scarlet i Violet. Kolejny open world w serii jeszcze tej jesieni

Startery ujawnione.

Zapowiedziano Pokémon Scarlet and Pokémon Violet. Nowe odsłony popularnej serii trafią na Nintendo Switch pod koniec 2022 roku. Ujawniono startowe stworki oraz pierwszy trailer.

Materiał wideo prezentuje fragmenty gry, które pozwalają przyjrzeć się niektórym lokacjom. Graficznie nie można oczekiwać żadnej rewolucji i lepszego poziomu oprawy - widać jednak, że zwiedzimy o wiele więcej miast i bardziej rozbudowanych miejsc niż w Pokemon Legends Arceus.

Zobacz na YouTube

„Różne miasta są naturalnie wplecione w krajobraz, bez żadnych granic” - podkreślają twórcy w informacji prasowej. „Będziecie mogli doświadczyć radości z gry Pokemon, łącznie z walką i łapaniem stworków, ale teraz w otwartym świecie”.

Wspomniane wcześniej Arceus - wydane w styczniu - oferuje już otwartą strukturę świata. Tym razem deweloperzy zdają się podkreślać, że chodzi o „normalną” odsłonę cyklu, która po raz pierwszy zaoferuje taką formułę zabawy. Arceus jest swego rodzaju spin-offem z akcją w feudalnej Japonii.

Startowe Pokemony do wyboru to trawiasty Sprigatito, ognisty Fuecoco oraz wodny Quaxly.

Więcej szczegółów i fragmentów rozgrywki zobaczymy zapewne późną wiosną lub na początku lata, kiedy Nintendo ujawni też najpewniej konkretną datę premiery.

Zobacz także