Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niezależna platformówka Owlboy z datą premiery

Tylko na PC.

Niezależna platformówka Owlboy powstaje od niemal dziesięciu lat, lecz na produkcję studia D-Pad nie trzeba będzie już długo czekać - gra ukaże się 1 listopada.

Otus

Platforma docelowa to PC z systemem Windows.

Zgodnie z obietnicami, norweskie studio ujawniło datę debiutu na imprezie PAX West w ubiegły weekend, dwa tygodnie po nagłym powrocie do świadomości graczy i opublikowaniu materiału z rozgrywką.

Twórcy opisują gatunek Owlboy jako „latającą przygodę platformową”, z „unikatowym połączeniem szybowania i platformowania”.

Kluczowa jest imponująca oprawa graficzna, określana jako „high-bit”, co jest nawiązaniem do popularnego ostatnio sięgania do czasów 8- i 16-bitów.

Wcielamy się w Otusa, który - jako niemowa - ma problemy ze sprostaniem oczekiwań innych przedstawicieli swojej rasy. Sytuację komplikuje dodatkowo pojawienie się podniebnych piratów.

Efektem jest podróż bohatera przez pełne potworów ruiny, niespodziewane potyczki i spotkania oraz „brzemiona, którymi nikt nie powinien zostać obarczony”.

Podczas przygody pomogą przenoszeni przez Otusa „skrzydłowi”, czyli towarzysze o określonych umiejętnościach i własnych historiach do opowiedzenia.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze