Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Neil Druckmann tłumaczy, czym są „zaginione poziomy” w remasterze The Last of Us 2

Część z nich może trafić do serialu HBO.

Neil Druckmann - współtwórca serii The Last of Us i producent jej serialowej adaptacji - wyjaśnił w wywiadzie, jaki zamysł stoi za dodaniem do zremasterowanej wersji The Last of Us Part 2 tak zwanych „zaginionych poziomów”. Dodał także, że jedna z wyciętych sekwencji może zostać wykorzystana w telewizyjnej produkcji HBO.

Zaginione Poziomy w dużej mierze mają umożliwić spojrzenie za kulisy produkcji gry” - tłumaczy deweloper w mailu wysłanym redakcji portalu Entertainment Weekly. „Myślcie o nich jako o scenach pozostawionych w montażowni, które z różnych powodów nie trafiły do finalnej gry. To dla nas nowy sposób na odsłonienie rąbka tajemnicy z procesu tworzenia tytułu i mam nadzieję, że gracze docenią możliwość spojrzenia na to, co nie trafiło do finalnego produktu”.

Zaginione Poziomy nie są w pełni kompletnymi scenami, ale wszystkie będą zawierać interaktywne elementy i nagrane komentarze twórców. Gracze dowiedzą się się jaki był zamysł poziomu, co się w nim dzieje i dlaczego został ostatecznie wycięty z gry. Jako przykład podano wydłużone sekwencje z początku gry, pozwalające lepiej przyjrzeć się życiu Ellie w miasteczku Jackson.

Co ciekawe, część z niewykorzystanych pomysłów może trafić do adaptacji HBO. „Jako małą zapowiedź powiem, że co najmniej jeden element z wyciętych poziomów planowany jest do wykorzystania w serialu. Mówię to jednak z zastrzeżeniem, że nie zaczęliśmy jeszcze zdjęć, więc ta kwestia może ulec zmianie, zależnie od tego co najlepiej będzie pasowało do serialu” - ujawnia Druckmann.

Przypomnijmy, że premiera odświeżonej wersji The Last of Us Part 2 zaplanowana jest na 19 stycznia 2024 roku, a gracze posiadający oryginał z PS4 będą mogli zapłacić 10 dolarów za ulepszenie do remastera. Oprócz poprawionej grafiki, skróconych czasów ładowania, dodanych funkcji pada Dual Sense oraz wspomnianych Zaginionych Poziomów, do gry trafi także m.in. tryb rougelike z nowymi postaciami oraz tryb dla speedrunerów z oficjalnym sieciowym rankingiem.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze