Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Na’Vi odwiedza Ziemię. Poznaliśmy ważny szczegół „Avatara 5”

Choć nie wiadomo, czy powstanie.

Producent Jon Landau ujawnił pierwsze szczegóły scenariusza filmu „Avatar 5”. Okazuje się, że lud Na’Vi, zamieszkujący księżyc Pandora, pojawi się na planecie Ziemia. Premierę produkcji zaplanowano wstępnie na 2028 rok.

- Nie zamierzałem o tym wspominać, ale później usłyszałem, że Jim jednak trochę już o tym mówił - oznajmił Landau, jeden z bliskich współpracowników Jamesa Camerona, w rozmowie z portalem Gizmodo. - W „Avatar 5” część historii rozgrywa się na Ziemi. Wyruszamy tam, aby otworzyć oczy zarówno ludziom, jak i Neytiri. Chcemy jej pokazać, jak wygląda Ziemia.

- Natomiast naszą planetę reprezentują na ekranie nie tylko członkowie RDA (przeciwnicy ludu Na’Vi). Pamiętajmy, że definiują nas wybory, których dokonujemy. Nie wszyscy ludzie są źli, tak jak nie wszyscy Na'vi są dobrzy. Właśnie to będziemy chcieli uświadomić naszej głównej bohaterce - dodał producent.

Pierwsze wyniki wskazują, że sale będą pękać w szwach na seansach filmu „Avatar: Istota wody”Zobacz na YouTube

To oznaczałoby, że postać Neytiri, która zadebiutowała w „jedynce” w 2009 roku przetrwa jeszcze kilka kolejnych odsłon. Wciela się w nią Zoe Saldana. Warto pamiętać jednak, że los serii zależy od wyników finansowych „Avatara 2” i „Avatara 3”, o czym wspominał Cameron, reżyser całego cyklu. Jeśli będą niezadawalające, to nie doczekamy się następnych części. Co ciekawe, nakręcono już większość pierwszego aktu „Avatara 4”.

Natomiast 16 grudnia w kinach pojawi się „Avatar: Istota wody”.

Read this next