Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Avatar 4”: nakręcono już większość pierwszego aktu, choć nadal czekamy na premierę „dwójki”

Znamy też tematykę kolejnych odsłon serii.

Znany producent Jon Landau, laureat Oscara za film „Titanic”, zdradził, że większość pierwszego aktu „Avatara 4” została nakręcona, a już prawie całość filmu zaprojektowana. Zaznaczmy, że nadal nie widzieliśmy jeszcze drugiej części cyklu pt. „Avatar: Istota wody”, ponieważ ta trafi do kin w Polsce dopiero 16 grudnia 2022 roku.

Twórcy ujawnili, że tak wysokie tempo prac nie jest przypadkowe. - Zakończyliśmy większość pierwszego aktu „Avatar 4”, ponieważ były logistyczne powody, dla których musieliśmy to zrobić - powiedział Landau serwisowi Variety w trakcie Busan International Film Festival.

Dowiedzieliśmy się także nieco więcej o tematyce nadchodzących produkcji, które będą pojawiać się co dwa lata. Odpowiednio w 2024, 2026 i 2028 roku.

- W każdym sequelu będziemy przedstawiać widzom nowe kultury i środowiska. Nie zostaną pominięte jednak te, które pokazaliśmy wcześniej - dodał. Producent podkreślił również ekologiczne przesłanie filmów i aktualność ich problematyki na podstawie „Avatar: Istota wody”.

Wskazał, że bohaterami tego tytułu są uchodźcy, szukający bezpiecznego schronienia u ludzi, którzy nie wyglądają jak oni i żyją w inny sposób. Podczas festiwalu filmowego twórcy pokazali też widzom krótki materiał z „Avatara 2”, ujawniający zastosowanie najnowszych technologii.

- To, co teraz pokazujemy, nie było możliwe do realizacji pięć, osiem czy dziesięć lat temu. Potrzebowaliśmy czasu, aby podnieść produkcję do poziomu, jaki jesteśmy w stanie teraz zaoferować widzom - stwierdził, tłumacząc przy okazji długi czas postprodukcji.

O autorze
Komentarze