Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Namco stawia na „fabułę i atmosferę” w bijatyce Soul Calibur: Lost Swords

Gra tylko z trybem dla pojedynczego gracza. Opublikowano także pierwszy zwiastun.

Namco wyjaśniło, dlaczego zapowiedziane w ubiegłym tygodniu na PS3 Soulcalibur: Lost Swords koncentruje się na kampanii dla pojedynczego gracza.

Podczas spotkania z mediami przed targami TGS ujawniono, że głównymi bohaterami w darmowej bijatyce będą Heihachi i Siegfried. Powróci także Sophitia, której zabrakło w Soulcalibur 5.

Soulcalibur: Lost Swords to tradycyjna bijatyka z pojedynkami „jeden na jednego”, wprowadzająca do serii kilka nowych rozwiązań, jak choćby kryształy ulepszające broń. Całość sprowadza się jednak do walk z postaciami prowadzonymi przez sztuczną inteligencję.

- Takie było nasze założenie, ponieważ zauważyliśmy, że wielu fanów Soulcalibur ceni serię za jej historię, uniwersum i atmosferę - wyjaśnia producent, Masaki Hoshino. - Nie lubią walczyć - i przegrywać - z innymi ludźmi. Postanowiliśmy więc zrobić coś dla tej grupy fanów.

- Taki krok może się wydawać dziwny, ale przeprowadziliśmy sporo badań i zauważyliśmy, że zwolennicy Soulcalibur są inni niż fani Tekkena. Ta druga grupa lubi rywalizację, podczas gdy gracze Soulcalibur wolą oglądać bohaterów i cieszyć się atmosferą. Nasze podejście spotkało się z uznaniem, więc zdecydowaliśmy się pójść w tym kierunku.

Hoshino dodał, że zwolennicy rywalizacji mogą przesiąść się na remake Soulcalibur 2 w wersji HD, które niedługo ukaże się na PS3 i X360.

Na targach TGS zaprezentowano także pierwszy zwiastun Soulcalibur: Lost Swords, z Sophitią w roli głównej:

Nowy zwiastun z targów TGSZobacz na YouTube

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki
Powiązane tematy
PS3
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze