Skip to main content

Multiplayer The Last of Us 2 może być darmowy - wynika z ofert pracy

Poszukiwani specjaliści od gier free-to-play.

Studio Naughty Dog poszukuje deweloperów w związku z produkcją „nowej, dużej produkcji wieloosobowej”. Opis stanowiska sugeruje, że gra może być darmowa.

Biorąc pod uwagę wcześniejsze zapowiedzi studia, obecnie zespół może pracować nad samodzielną grą multiplayer w uniwersum The Last of Us, prawdopodobnie bazującą na TLoU Part 2. Jak możemy przeczytać w ofercie pracy, twórcy poszukują „osób obeznanych z produkcją gier AAA, free-to-play oraz gier-usług”.

Oczywiście należy brać pod uwagę, że poprzez poszukiwanie osób z takim doświadczeniem, studio może również pracować nad płatną grą, jednak wyposażoną w system mikropłatności. Być może rekrutowane osoby zostaną oddelegowane do tworzonego obecnie nowego studia Sony - które powstaje właśnie we współpracy Naughty Dog.

Jak dowiedzieliśmy się na początku roku, gra nie będzie „tylko” spin-offem serii, ale ma dorównywać rozmachem dotychczasowym produkcjom studia. Wiemy, że akcja rozgrywa się w innej części Stanów Zjednoczonych, niż dotychczasowe gry z serii The Last of Us - na udostępnionym materiale promocyjnym pokazano prawdopodobnie miasto San Francisco, którego faktycznie jeszcze nie widzieliśmy w postapokaliptycznym uniwersum.

Zobacz także