Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mod Super Turbo Lighting do Wiedźmina 3 zmienia oświetlenie

Jest jeszcze ładniej?

Wiedźmin 3 to jedna z najładniejszych gier dostępnych na rynku, lecz twórcy modyfikacji nie szczędzą wysiłków, by poprawić grafikę jeszcze bardziej. Jednym z najnowszych starań na tym polu jest mod Super Turbo Lighting, debiutujący „wkrótce” w wersji 3.0.

Jak sugeruje nazwa, twórca - o pseudonimie „Essenthy” - w najnowszej wersji projektu przygotował szereg zmian i modyfikacji związanych głównie z oświetleniem produkcji studia CD Projekt Red.

W stronę zachodzącego słońca

Mowa na przykład o płomieniach generowanych przez znak Igni, zredukowanej mgle, lepszych odbiciach na wodzie oraz o pomniejszych cząsteczkach, widocznych podczas walki.

To jednak tylko te mniejsze zmiany. Głównym zajęciem twórcy była gruntowna zmiana oświetlenia dla wszystkich większych obszarów gry, rozszerzenie zasięgu widoczności czy poprawa przejść pomiędzy rozgrywką oraz przerywnikami i jaskiniami.

Do tego wysokiej jakości cieniowanie ambient occlusion podczas eksploracji. Warto pamiętać, że instalacja moda może podnieść wymagania sprzętowe.

Obecną wersję Super Turbo Lighting pobrać można za darmo z serwisu Nexus Mods.

Jak zauważa Essenthy, mod - rozwijany już od 2015 roku - nie współpracuje z żadnymi innymi projektami zmieniającymi oświetlenie i nie sprawi, że noce będą w grze ciemniejsze, ponieważ do tego trzeba już zapewne większych modyfikacji w silniku.

Pomimo tego wrażenia są całkiem imponujące, choć - jak to często bywa w przypadku pomysłów tego typu - nie każdemu przypadną do gustu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze