Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft otrzyma kreator pozwalający stworzyć postać z fioletowymi kucykami

Narzędzie dostępne jest w becie.

Twórcy Minecrafta poinformowali, że gra otrzyma rozbudowany kreator, który pozwoli graczom stworzyć postać o wyglądzie dopasowanym do naszych preferencji. Narzędzie dostępne jest w wersji beta.

Edytor umożliwi modyfikowanie różnych elementów podopiecznego. Wybierzemy na przykład kolor skóry (wśród barw są również nietypowe, w tym zielony), typ ciała oraz fryzurę (są też kucyki). Dobierzemy takżeakcesoria spośród ponad stu darmowych przedmiotów.

Do tej pory na PC postacie można było zmieniać za pomocą zewnętrznych skórek. Twórcy zaznaczają, że dotychczasowe rozwiązanie nie zniknie i zainteresowani gracze nadal będą mogli korzystać z systemu.

Beta Minecrafta z kreatorem postaci dostępna jest na PC z systemem Windows 10, konsoli Xbox One oraz urządzeniach mobilnych z Androidem. Szczegółową instrukcję wyjaśniającą, jak sprawdzić wczesną wersję gry, można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.

Kreator zaoferuje wiele możliwości

Jednocześnie autorzy ze studia Mojang obiecują, że gdy testy dobiegną końca, narzędzie pozwalające modyfikować podopiecznych trafi do pozostałych wydań produkcji, w tym oczywiście na PS4, Switch i iOS.

Źródło: Minecraft

Następnie: Pożegnanie Białego Wilka - porównanie grafiki z wczesnego i obecnego stanu prac nad modem o ślubie Geralta

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze