Skip to main content

Miły gest graczy Elden Ring. Weterani pomagają innym w odblokowaniu dodatku

Mohg ma kłopoty.

Do premiery Elden Ring: Shadow of the Erdtree pozostało już zaledwie kilka dni, a wśród graczy jest wciąż wiele osób, które nie pokonały bossów niezbędnych do odblokowania dodatku. Z pomocą przychodzą weterani chętni do wsparcia innych w walce.

Podobnie jak w przypadku starszych produkcji FromSoftware, także w przypadku Elden Ring kupienie dodatku nie gwarantuje nam dostępu do nowej zawartości. Najpierw musimy pokonać dwóch silnych bossów - Radahna i Mohga - by przejść przez portal do nowej lokacji.

Zadanie nie należy do najłatwiejszych, ale od czego jest moc braterstwa i przyjaźni? Fanowskie forum gry jest wypełnione prośbami o pomoc przy dwójce bossów, a chętnych do zaoferowania swojego miecza i zaklęć nie brakuje. Sięganie po pomoc bezpośrednio na forum nie jest też absolutnie konieczne, ponieważ przed areną Mohga znajdziemy obecnie masę znaków przywołań.

Clocking in for my shift
byu/MazingJ inEldenring
Gracz wiernie czekający na warcie.

Wielkie poruszenie przed premierą Shadow of the Erdtree widać także w statystykach SteamDB - najwyraźniej sporo graczy postanowiło rozgrzać się przed nowymi wyzwaniami, albo nawet i zacząć zabawę od zera. Obecnie liczba grających jednocześnie sięga powyżej 100 tysięcy.

Tymczasem FromSoftware prosi graczy, aby nie zdradzali szczegółów dodatku tym, którzy zabawę zaczną z opóźnieniem. Przypomnijmy, że DLC zabierze nas do całkowicie nowej krainy, znanej jako Królestwo Cieni, w której poszukiwać będziemy zaginionego półboga Miquelli Łagodnego. Oprócz nowego wątku pojawią się też oczywiście kolejni bossowie i zestawy wyposażenia. Premiera już w ten piątek, 21 czerwca.

Zobacz także