Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft przejmuje domenę Xbone.com

Była „obrazą” dla twórców konsoli.

Microsoft zdołał przejąć domenę internetową Xbone.com, określoną przez Majora Nelsona jako „obraza” dla ciężkiej pracy twórców konsoli.

Przydomek „Xbone” pojawił się w sieci błyskawicznie po ogłoszeniu konsoli nowej generacji i szybko zdobył sporą popularność. Słowo „bone” to w języku angielskim jedno ze slangowych określeń stosunku seksualnego.

Dyrektor oprogramowania Xbox Live, popularny Larry „Major Nelson” Hryb kilka dniu temu wyraził swoje niezadowolenie z tego określenia na łamach forum dyskusyjnego NeoGAF.

„Nie podoba mi się to” - napisał 9 września. „To obraza dla całego zespołu ciężko pracujących ludzi, którzy włożyli tysiące godzin w stworzenie konsoli. Pewnie, może i jest to sprytne, ale nie w mojej ocenie.”

Dwa dni później domena należała już do Microsoftu - poinformował serwis Fusible. Co ciekawe, nazwę zarejestrowano już 20 marca 2000 roku. Może należała do Krzysztofa Jackowskiego? W obecnej chwili Xbone.com przenosi internautów do wyszukiwarki Bing z wpisaną frazą „Xbone”.

Pierwsza reklama telewizyjna Xbon... Xbox One

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły