Skip to main content

Microsoft nie planuje podwyżek cen konsol. „To nie jest właściwy krok”

Będą za to kolejne przejęcia.

Phil Spencer - szef działu Xbox w Microsofcie - zapewnił, że przynajmniej w najbliższej przyszłości jego firma nie planuje podwyżek cen konsol. Będą za to kolejne przejęcia firm deweloperskich.

Wydaje się, że w rozmowie z telewizją CNBC menedżer zdecydował się na drobne mrugnięcie okiem w kierunku Sony, które niedawno zdecydowało się podnieść kwoty zakupu PlayStation 5 na większości rynków.

- Nigdy nie mów nigdy, ale w naszej ocenie opłacalność zakupu jest bardzo ważna. Podoba nam się pozycja Series S na rynku, to nasza najtańsza oferta. Ponad połowa naszych nowych graczy to właśnie osoby kupujące Series S - mówił. - Ale mogę definitywnie powiedzieć, że dzisiaj nie planujemy podnieść cen. Konsumenci są w sytuacji trudniejszej niż kiedykolwiek i uważamy, że to nie jest dla nas właściwy krok.

- Rynek jest bardzo konkurencyjny. Nie możemy zwolnić. Tencent to największa na świecie firma związana z grami i stale inwestują w twórców i treści. Sony w sferze gier to także firma większa od nas i stale inwestują. Chcemy być znaczącym graczem, chcemy dostarczać wspaniałe treści dla naszych użytkowników i pozostaniemy aktywni, czy to przez inwestycje w wewnętrzne zespoły, czy też w budowanie nowych kooperacji - dodał Spencer.

Menedżer raz jeszcze powołał się więc na dobrze już znany argument, mówiący o tym, że Xbox nie jest wcale ogromnym graczem na rynku. Wszystko to w ramach odpowiedzi na krytykę przejęcia Activision, której to transakcji coraz czujniej przyglądają się urzędnicy.

Zobacz także