Skip to main content

Sony podnosi cenę PS5. To efekt światowej inflacji

Podwyżki dotknęły także Europy.

Ze względu na aktualną sytuację ekonomiczną na świecie, Sony zadecydowało o podniesieniu rekomendowanej ceny konsoli PlayStation 5 na niemal wszystkich rynkach - również w Europie. Nowe ustalenia mają efekt natychmiastowy.

Tak prezentują się nowe ceny PS5 dla Europy:

  • PS5 z napędem dysków - 549,99 euro (ok. 2620 zł)
  • PS5 Digital Edition - 449,99 euro (ok. 2140 zł)

Do tej pory cena PS5 z napędem wynosiła 499 euro, a w wersji Digital 399 euro. W przypadku Europy mowa więc o podwyżce o ok. 10 procent.

Podwyżki dotkną też Bliskiego Wschodu i Afryki, Azji i Pacyfiku, Ameryki Łacińskiej oraz Kanady. Cena nie zostanie podniesiona jedynie w Stanach Zjednoczonych.

Globalne środowisko ekonomiczne jest wyzwaniem, którego bez wątpienia doświadcza wielu z was na całym świecie. Obserwujemy wysoką globalną inflację, a także niekorzystne trendy walutowe, które wpływają na konsumentów i wywierają presję na wiele branż. W związku z tymi trudnymi warunkami ekonomicznymi, SIE podjęło trudną decyzję o podniesieniu zalecanej ceny detalicznej PlayStation 5 na wybranych rynkach” - czytamy w oświadczeniu.

Chociaż wzrost cen jest koniecznością, biorąc pod uwagę obecną sytuację ekonomiczną na świecie i jej wpływ na działalność firmy SIE, naszym głównym priorytetem pozostaje poprawa sytuacji w zakresie dostaw PS5, aby jak najwięcej graczy mogło doświadczyć wszystkiego, co oferuje PS5 i co jeszcze przed nami” - kontynuuje Sony.

Zobacz także