Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft czai się na japońskie studia - raport

Aktualizacja: Phil Spencer zaprzecza.

Aktualizacja: Phil Spencer zaprzecza doniesieniom. Według szefa działu Xbox, Microsoft nie rozgląda się za japońskimi studiami.

- Nie sądzę [by to była prawda - red.]. Nie jestem co prawda na każdym spotkaniu zespołu, ale ta informacja nie pochodzi ode mnie” - powiedział Spencer w rozmowie z serwisem GameSpot.


Oryginalna wiadomość: Z nowego raportu wynika, że Microsoft chce poszerzyć wachlarz swoich studiów first-party, kupując „mniejsze i większe” japońskie zespoły deweloperskie.

Bloomberg informuje, że firma z Redmond skontaktowała się z kilkoma studiami z siedzibami w Japonii w celu negocjacji warunków przejęcia. Studia wolą pozostać anonimowe i nie ujawniać, jak zakończyły się rozmowy.

Aktualnie znaczenie marki Xbox w Kraju Kwitnącej Wiśni jest marginalne. Zgodnie raportem serwisu Famitsu, Xbox One stanowi w Japonii tylko 0,1 proc. wszystkich sprzedanych w 2020 roku konsol. To może się jednak w przyszłości zmienić.

„Xbox ma szansę na uczynienie Japonii swoim drugim największym rynkiem po USA, jeśli obierze odpowiednią strategię - uważa analityk Hideki Yasuda z Ace Research Institute. „Uwaga Sony odpływa ostatnio [od Japonii - red.] i fani zaczynają to dostrzegać”.

„W najbliższym czasie Microsoft nie zajmie pozycji Sony jako nr. 2 [po Nintendo - red.] w Japonii, ale przynajmniej idzie w dobrym kierunku” - dodaje Yasuda.

Przypomnijmy, że we wrześniu Microsoft zaskoczył świat, ogłaszając przejęcie firmy ZeniMax, w tym między innymi Bethesdy, id Software, Arkane czy MachineGames.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze