Skip to main content

Michael pojawi się w GTA Online? Fani mają teorię

Podpartą informacjami z plików gry.

Fani spekulują, że niedługo w GTA Online pojawi się Michael, czyli jeden z głównych bohaterów kampanii fabularnej Grand Theft Auto 5. Teorię opierają na wskazówkach znalezionych w plikach gry.

Ale po kolei. Jakiś czas temu internauta rollschuh2282 odkrył, że w kodzie GTA 5 w wersji PS5 i Xbox Series X/S zaszyto nowy punkt, w którym gracze powinni się odradzać podczas misji nastawionej na historię. Lokacja roboczo nazwana „movie_set” umiejscowiona jest w pobliżu studia filmowego Record A.

Z obszarem powiązano model niezidentyfikowanego przechodnia. W kontekście dodanej niedawno Roboty w Vespucci - serii wyzwań, nawiązujących do kina - fani zaczęli podejrzewać, że nowa zawartość będzie powiązana właśnie z filmami.

Spekulacje graczy podgrzał Tez2, który specjalizuje się w wyszukiwaniu nieujawnionych oficjalnie ciekawostek i informacji o GTA Online. W plikach produkcji odkrył, że wspomniana postać spaceruje w pobliżu punktu odrodzenia między 7:00 a 11:00 czasu wewnątrz gry.

Nie ulega więc wątpliwości, że Rockstar Games najwyraźniej szykuje aktywności powiązane ze studiem filmowym. Nie jest jednak jasne, czy dostaniemy duże fabularne rozszerzenie, czy też mniejsze wyzwania.

Fani teoretyzują jednak, że nowa zawartość może być powiązana z Michaelem. Mężczyzna pracuje bowiem w branży kinowej, o czym dowiadujemy się z niedawnego dodatku The Contractor. Poza tym nie byłby to pierwszy bohater z kampanii fabularnej GTA 5, jaki pojawiłby się w module sieciowym - już wcześniej gracze mogli towarzyszyć Franklinowi.

Oczywiście musimy poczekać na oficjalne wieści ze strony Rockstara. Jeżeli wspomniana postać faktycznie ma trafić do GTA Online, niewykluczone, że deweloperzy wkrótce podzielą się pierwszymi szczegółami.

Zobacz także