Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - pierwsze recenzje

Kojima w formie.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain debiutuje 1 września, ale w sieci pojawiły się już pierwsze recenzje. Wszystko wskazuje na to, że Hideo Kojima jest nadal w formie i kolejna odsłona wyprodukowana pod jego przywództwem - prawdopodobnie ostatnia - zbiera bardzo wysokie oceny.

Strzał w dziesiątkę?

„Myślałem, że taka gra nigdy nie powstanie - każdy, najmniejszy detal rozgrywki ma tu znaczenie. Brak koncentracji na historii na pewno podzieli fanów serii, ale w rezultacie skupiamy się na naszej własnej opowieści” - czytamy w serwisie IGN.

Gamespot zaznacza całkiem na przekór, że opowieść jest „złożona, nietypowa i trzymająca w napięciu do samego końca”. „Każdy fan Metal Gear ma swoją ulubioną odsłonę serii. Definiowanie najlepszej części może być trudne, ale dzięki The Phantom Pain problem w końcu zostaje rozwiązany. Jeszcze nigdy nie otrzymywaliśmy w serii takiej głębi rozgrywki i zawartości” - czytamy dalej.

„Żadna seria nie może przetrwać w tym świecie zbyt długo bez ewoluowania i The Phantom Pain pokazuje, jak ważne jest podejmowanie ryzyka” - uważa Game Informer. „Otwarty świat, własna baza, zróżnicowana struktura misji: nie są to tradycyjne elementy Metal Gear, ale to właśnie one czynią z The Phantom Pain tak wspaniałą grę.”

Destructoid jest trochę oszczędniejszy w superlatywach i wskazuje, że część misji jest mniej interesujących, z koniecznością wracania po własnych śladach i wykonywania nudnych czynności - zwłaszcza pod koniec gry, gdy rośnie poziom trudności.

„Nie obyło się bez kilku potknięć, ale Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain wydaje się być jednocześnie ukłonem dla serii i całkiem nowym rozdziałem” - napisano dalej.

Poniżej zbiór ocen w wybranych serwisach:

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain zadebiutuje 1 września na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One. Nasza recenzja wkrótce.

Cover image for YouTube video[New & Official] MGSV: TPP gamescom trailer

Nudzisz się? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze