Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Malowani „Chłopi” zapowiadają się na hit. Polski film na pełnym zwiastunie

Na podstawie powieści Reymonta.

„Chłopi” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana zapowiadają się na jedną z najciekawszych premier 2023 roku. Malowana adaptacja powieści Władysława Stanisława Reymonta doczekała się pełnoprawnego zwiastuna.

Nie potrzeba wielkich pokładów spostrzegawczości, by spostrzec, że mamy do czynienia z tytułem nietypowym. Technika stosowana przez twórców polega bowiem na nakręceniu scen z udziałem aktorów, a później ręcznym przemalowaniu każdego kadru. W tym celu zatrudniono ponad 100 malarzy, a na całość może się składać nawet 80 000 obrazów. Część z nich zaprezentowano w poniższym materiale.

Fabuła nie różni się zbytnio od tego, co znamy z tytułowej powieści. Skupia się na ojcu i synu, Macieju i Antku Borynie, a także rozkochującej w sobie obu mężczyzn Jagnie. Relacja bohaterów z piękną dziewczyną rozgrzewa atmosferę we wsi i doprowadza ostatecznie do wielu konfliktów. „Chłopi” trafią do kin 13 października, a sprzedaż biletów na seanse ruszy już 29 września.

Światowa premiera odbyła się podczas prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto, gdzie widowisko zostało nagrodzone owacjami na stojąco. Wspomnieni wcześniej Dorota Kobiela oraz Hugh Welchman to twórcy filmu „Twój Vincent” - biografii Van Gogha, wykonanej techniką animacji malarskiej i inspirowanej dziełami tytułowego artysty.

W obsadzie „Chłopów” występują znane polskie nazwiska, takie jak: Kamila Urzędowska jako Jagna, Robert Gulaczyk jako Antek, Mirosław Baka jako Boryna. Sonia Mietielica jako Hanka, Ewa Kasprzyk jako Dominikowa, Andrzej Konopka jako Wójt, Sonia Bohosiewicz jako Wójtowa, Małgorzata Kożuchowska jako Organiścina, Maciej Musiał jako Jasio, a także Julia Wieniawa-Narkiewicz jako Marysia.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze