Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Malenia oficjalnie najtrudniejszym bossem Elden Ring. Znamy statystyki

Margit na drugim miejscu.

Bandai Namco kontynuuje pierwszą rocznicę premiery Elden Ring. Z opublikowanej z tej okazji infografiki dowiadujemy się na przykład, że najtrudniejszym bossem w grze jest Malenia, co zapewne nie będzie większą niespodzianką.

Statystyki nie kłamią. Gracze walczyli z bossami całe 5,9 mln razy, z czego do słynnej przeciwniczki podchodzono 329 milionów razy. Margit, Upadły Omen jest na odległym, drugim miejscu z 281 mln prób, a podium zamyka Limgrave z 277 mln.

Kwestią otwartą pozostaje, w ilu procent starć z Malenią brał udział słynny Let Me Solo Her, który tylko na streamie posiada 1 tysiąc udokumentowanych zwycięstw.

Wspomniane trio zdecydowanie dominuje, ponieważ następny boss w kolejce - Radagon - może pochwalić się „zaledwie” 148 milionami potyczek. Za zdecydowanie największą proporcję zgonów - 69 procent - odpowiadali właśnie przeciwnicy i postacie niezależne. Co interesujące, upadki z wysokości to całkiem wysokie 14 proc.

Jeśli spojrzeć na tryb wieloosobowy, ten służy obecnie głównie do kooperacji, odpowiadającej za 88 procent wezwań. Pozostałe 12 proc. to inwazje. Najpopularniejszym czarem jest za to Proca (Rock Sling), a inkantacją - Błogosławieństwo Złotego Drzewa (Blessing of the Erdtree).

Wydaje się, że zamiast infografik gracze woleliby zobaczyć więcej szczegółów na temat zapowiedzianego niedawno rozszerzenia. Dodatek - zatytułowany Shadow of the Erdtree - został jedynie oficjalnie potwierdzony i nie ma jeszcze daty premiery czy żadnych innych konkretów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze