Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree. Zapowiedziano pierwszy dodatek

Powstań, zmatowieńcze.

FromSoftware ujawniło pierwsze detale na temat nadchodzącego rozszerzenia dla Elden Ring. Szczegóły są jednak wyjątkowo skąpe. Znamy tylko tytuł: Shadow of the Erdtree.

Nie ujawniono daty premiery i żadnych innych informacji. „Powstań, zmatowieńcze. Wejdźmy razem na nową ścieżkę” - napisano w komunikacie na Twitterze. „Nadchodzące rozszerzenie dla Elden Ring pod tytułem Shadow of the Erdtree jest obecnie w fazie rozwoju. Mamy nadzieję, że nie możecie doczekać się nowych przygód w Ziemiach Pomiędzy”.

To by było na tyle. Jest jeszcze obrazek, zamieszczony poniżej. Część graczy miała nadzieję, że więcej detali na temat rozszerzenia poznamy w ubiegłą sobotę, gdy produkcja świętowała pierwszą rocznicę premiery podczas specjalnej imprezy w Sztokholmie. Jak widać, nic z tego nie wynikło.

Ilustracja prezentuje kobietę na wierzchowcu, przedzierającą się przez pole pełne zboża - oraz duchów. W oddali widać Erdtree, znajdujące się w nie najlepszym stanie. Strzelamy, że w jego cieniu będzie toczyła się akcja.

Pozostaje czekać na dodatkowe szczegóły, a FromSoftware trzyma graczy w niepewności. Tych jest całkiem sporo, ponieważ - jak pochwalono się w ubiegłym tygodniu - sprzedano już ponad 20 milionów egzemplarzy. Dla porównania, cała seria Dark Souls to sprzedaż na poziomie około 27 mln sztuk.

Read this next