Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Logiczne The Turing Test trafi 23 stycznia na PS4

Prawie jak Portal.

Gra logiczna The Turing Test zadebiutuje 23 stycznia na konsolach PS4, po debiucie na PC i Xbox One w sierpniu ubiegłego roku - poinformowali twórcy z brytyjskiego Bulkhead Interactive.

Akcję tytułu osadzono na księżycu Jowisza, Europie. Ava Turing - bohaterka - zostaje tam wysłana, by zbadać stację badawczą, z którą urwał się kontakt. Korzystając z rad i wsparcia sztucznej inteligencji imieniem Tom, musimy przebrnąć przez serię zagadek.

Napotykane problemy obracają się wokół zasilania - specjalny pistolet pozwala wyciągać energię z paneli otwierających drzwi czy napędzających wyposażenie i przekazywanie ładunku do innych urządzeń.

By przejść dalej, musimy zazwyczaj po prostu odgadnąć sekwencję, w jakiej należy włączać i wyłączać sprzęt. Nie brakuje też dialogów ze wspomnianym Tomem oraz eksploracji w poszukiwaniu dzienników głosowych i innych śladów załogi.

„Do produkcji Bulkhead Interactive warto usiąść dla dobrze zrealizowanej fabuły i okazji do posłuchania nieźle zrealizowanych dialogów” - napisał Artur w recenzji The Turing Test.

Brytyjskie studio było ostatnio odpowiedzialne za Pneuma: Breath of Life, podobne w założeniach. Obecnie twórcy rozwijają także sfinansowaną na Kickstarterze strzelankę Battalion 1944.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze