Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Liceum w Toruniu organizuje dzień otwarty w Minecrafcie

W szczegółowo odtworzonym budynku szkoły.

Ze względu na pandemię koronawirusa, wiele szkół odwołało dni otwarte dla ósmoklasistów i ich rodziców. IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu wpadło jednak na nietypowy pomysł i postanowiło zorganizować wirtualną wersję wydarzenia - w Minecrafcie.

Na potrzeby akcji uczniowie odtworzyli w grze budynek placówki wraz z przylegającymi terenami. Wewnątrz znalazły się znane z rzeczywistości pomieszczenia, wraz ze stosownym wyposażeniem, czyli tablicami, ławkami, szafkami, kwiatami, telewizorami, rzutnikami, komputerami, a nawet roletami.

Uczestnicy „e-otwartego dnia” spotkają także postacie wzorowane na dyrektorce i nauczycielach. Dla zwiedzających zaplanowano również inne atrakcje: wycieczki z przewodnikiem, pokaz fajerwerków i możliwość zagrania w kosza na cyfrowym boisku.

Ponadto w ramach corocznych plenerów tematycznych pojawią się maszyny kroczące AT-AT i statki bojowe z „Gwiezdnych wojen”, przy czym do obu rodzajów pojazdów też będzie można wejść. Do tego opcja podroży tramwajem i zajrzenia do pobliskich kamienic.

Twórcy wirtualnej szkoły odtworzyli klasy i inne pomieszczenia

Wydarzenie odbędzie się 16 maja w godzinach 9:30-12:00. Warto zaznaczyć, że zainteresowani nauką w toruńskim liceum ósmoklasiści otrzymają możliwość porozmawiania z kadrą nauczycielską i innymi uczniami na Discordzie.

Źródło: Donald, IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu

Poprzednio: Resident Evil 8 to najmroczniejsza i najbardziej makabryczna część serii - twierdzi branżowy informator

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze