Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Legion Go połączy zalety Steam Decka i Nintendo Switch. Wyciekły zdjęcia

Kolejny przenośny komputer.

Trwa moda na przenośne komputery. Legion Go od Lenovo najwyraźniej zamierza wyróżnić się podejściem nieco w stylu Nintendo Switch, z większym ekranem i odłączanymi kontrolerami po bokach.

Doniesienia na temat urządzenia nie są jeszcze oficjalne, lecz pierwsze zdjęcia opublikował już serwis Windows Report. Mamy bowiem do czynienia ze sprzętem działającym w oparciu o Windows 11, podobnie jak Asus ROG Ally czy bardzo kreatywnie nazwany OneXPlayer OneXFly.

Do tego najwyraźniej procesor od AMD, co także nie byłoby żadną niespodzianką, jeśli spojrzeć na dokonania konkurencji. Cechą wyróżniającą są właśnie odłączane pady. Ten prawy posiada nawet mały panel dotykowy, co powinno ułatwić kontrolowanie w tytułach wymagających myszy.

Nie wiemy, jaki dokładnie rozmiar ma ekran, lecz ten wygląda na całkiem spory, na poziomie 8 cali w formacie 16:9. Nie jest też jasne, czy to urządzenie dotykowe, lecz z pewnością posiada podstawkę, umożliwiającą postawienie na stole i granie z odpiętymi kontrolerami, właśnie w stylu Switcha.

Na zdjęciach widać dość klasyczny zestaw złącz: dwa porty USB-C, jack audio i tak dalej. Przyciski na padach to układ w stylu Xboksów, a uwagę zwraca choćby obecność pokrętła myszy na jednym z padów.

Poza tym nie znamy kluczowych detali, takich jak żywotność baterii, ceny czy data premiery. Windows Report uważa, że urządzenie zostanie oficjalnie zapowiedziane na imprezie IFA 2023 w Berlinie. Niemieckie targi elektroniki rozpoczną się 1 września.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

  • PC
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze